METAI

Trumpametražis meninis filmas

Šis projektas – kelionė nuo dar 2019 metais gimusios idėjos iki jos išsipildymo šiandien. Vilniaus universiteto Dainų ir šokių ansamblio studentų bei vadovų kūrybinis projektas skirtas įprasminti mums brangius ansamblietiškus kūrinius. Šįkart juos pristatome kitaip – netradicinėje erdvėje skirtingais metų laikais.

Žiūrėti

ŽIEMA

Naktis pakeitė dieną, o tamsa – šviesą. Pažvelgus pro apšerkšnijusį mažą langelį – vien ilgi, tamsūs žiemos vakarai, o giliame sniege – įmigusios girios. Visur stojo tyla ir ramybė.

Tik elnias devyniaragis parbėga, raguos nešdamas bundančią saulę.

Belaukiant saulės grįžimo ilgu, bet užburti žiemos pasakos virsmo dedasi nepaprasti dalykai. Stebuklas, it sapnas, apglėbia visą pasaulį, nugramzdindamas gilyn į svajas.

Jau greitai bus šviesiau – primena ilgesingai švilpianti pūga už lango…

PAVASARIS

Ilgą rūko giją išblaškęs, pirmasis saulės spindulys glosto bundančią žemę.

Saulės prisilietimų išsiilgę, pamažu į dangų stiebiasi žolynai, atkunta upeliai. Laukuose suskamba taip artimos ir pasiilgtos pargrįžusių paukščių giesmės, kviesdamos susirinkti ir vėl būti drauge.

Gamtą pažadina gaivališkas pavasario šokis. Visa aplink ima spurdėti, sprogti, skleistis ir žaliuoti – visa netelpa savyje. Nebetelpa ir kiekvieno širdyje. Rodos, su kiekvienu širdies dūžiu noras būti kartu, kurti ir žydėti skamba vis garsiau ir laisviau.

Elnias numetė ragus ir pakilo saulė, prikėlusi meile ir pavasariu sirpstančius jausmus.

Žiūrėti

VASARA

RUDUO