Apie mus

Vilniaus universiteto Dainų ir šokių ansamblis – tai seniausias studentų dainų ir šokių ansamblis Lietuvoje, puoselėjantis ir plėtojantis ilgametes tradicijas.

„Brangindami liaudies meną, mes jam suteikiame naują turinį, naują formą. Manome, kad žodžiais – liaudiškas ir šiuolaikiškas – nusakytume ansamblio meninę kryptį.“ – taip yra apibūdinęs ansamblį ilgametis meno vadovas Vidas Aleksandravičius. Būtent tokia menine kryptimi šiuo metu ansamblį veda toliau meno vadovas Eugenijus Čiplys, choro vadovė Dovilė Mačiukaitė-Krasauskienė, orkestro vadovė Virginija Alenskienė, šokėjų grupės vadovai Indrė Jakubėnaitė-Alaburdienė, Roberta Leščinskaitė-Jančiulienė ir Albertas Švelginas. Kai 1940 metais Genovaitė Dumčiūtė-Breichmanienė įkūrė universiteto merginų tautinių šokių grupę, niekas negalvojo, kad po kelių dešimčių metų ji išaugs į daugiau nei šimtą muzikantų, šokėjų ir dainininkų vienijantį Ansamblį.

Visus tuos metus ansamblį puoselėjo ir formavo daug puikių vadovų, savo sričių profesionalų. Visi buvę bei esami vadovai ansamblio gyvavimui bei tolimesnei raidai reiškia labai daug. Tik dėl jų darbo ir noro siekti tik geriausio rezultato VU Ansamblis pasiekė tokius rezultatus ir yra laimėjęs begalę apdovanojimų. Jau daug metų ansambliečiai turi galimybę mokytis iš geriausių ir iškiliausių profesionalų, kurie studentams padeda ne tik tobulėti, bet ir įkvepia siekti užsibrėžtų tikslų, dažnai studentams būdami ne tik pedagogai, bet ir gyvenimo mokytojai. Jų palikimas naujoms kartoms perduodamas ir dabar ansamblio programose atliekant ne tik kitų lietuvių autorių kūrinius, bet ir pačių ansamblio vadovų kūrybą. Autentiškos bei aranžuotos liaudies dainos, šokiai ir muzikiniai kūriniai visad būna papuošti studentiška nuotaika ir profesionalumu.

Tik dėl bendro atkaklaus vadovų ir studentų darbo bėgant metams Ansamblis plečiasi, kuria ir džiugina kitus savo nesuskaičiuojamais pasirodymais, laimėjimais ir apdovanojimais. Per aštuoniasdešimt savo veiklos metų Ansamblis nenustojo skleisti savo idėjų, užaugo kūrybiškai ir nepaliovė ieškoti vis naujų išraiškos formų, dėl kurių kiekvienas koncertas tampa vis kitoks, vis jautresnis ir vis įspūdingesnis, koncertais žavėdamas ne tik žiūrovus namuose, bet ir daugelio kitų pasaulio šalių tautinio meno gerbėjus. Puoselėjantis ir plėtojantis ilgametes tradicijas, bet kuriantis ir visą tai gebantis ištransliuoti šiuolaikiškai ir savitai.

Dabar ansamblį sudaro daugiau nei šimtas šokėjų, muzikantų ir dainininkų. Jiems ansamblis – geriausias laisvalaikio praleidimo būdas, antra šeima, į kurią mielai susirenka po paskaitų, darbų ar sunkių egzaminų sesijų. Ansamblyje yra ne tik šokama, grojama ir dainuojama – jis visad gyvas studentišku jausmingumu viskam – draugui, vadovui, muzikai, judesiui, idėjai. Visą tai apipindamas autentika, ansamblietis pasijaučia tarpininku tarp istorijos ir dabarties, tarp tradicijos ir modernybės, tarp scenos ir gyvenimo. Tai vienareikšmiškai vienas gražiausių gyvenimo nuotykių, kuris išlieka atminty ilgam.

Mūsų vadovai

Meno vadovas
Šokėjų grupės vadovė
Šokėjų grupės vadovas
Šokėjų grupės vadovė
Orkestro vadovė